Sosyal Tatil Rehberi: Gogobot

Bugün arkadaşımın Facebook sayfasından harika bir uygulamaya denk geldim. Normalde uygulama delisi değilimdir. iPhone’umda temel uygulamalar dışında yelp vb. bazı uygulamaları kullanıyorum.

Uygulamalar hakkında genelde Oğuz Arslan’dan fikir alıyorum. O bu konuda çok bilgili.
Herşey için bir uygulama önerisi var. :)

Neyse çok uzatmadan bugün inceleme fırsatı bulduğum uygulamadan bahsedeyim. Uygulamanın adı Gogobot. Gogobot ile seyahatlerinizi planlayabilirsiniz. Nerede kalacaginizdan, nereleri görmeniz gerektiğine kadar bir çok bilgi listelenmis. Bu bilgiler daha önce oralara gitmiş kişiler tarafından oluşturulmuş. Tatil planlarınızı yaparken gitmek istediğiniz yerlere daha önce gitmiş kişilerin yorumlarını okuyabilir ve onlara sorular sorabilirsiniz. içeriğini genelde kullanıcıların oluşturduğu harika bir “tatil rehberi” şeklinde uyarlanan uygulamanın, bir de viral olmasına da sebep olan fotoğraf özelliği var. Bu özellikte ise, o an bulunduğunuz yeri seçip, fotoğraf çekiyorsunuz. Sonra da hatıra olarak çektiğiniz fotoğrafı instagramdaki gibi farklı formatlarda düzenliyorsunuz. Bu hazır formatlar, kartpostal görüntüsünde uyarlanmış. Çok kullanışlı arayüzü olan siteyi ve uygulamayı siz de inceleyin derim. Silikon Vadisi’nden çıkma bu uygulama toplamda 19 milyon dolar hatırı sayılır yatırım almış. Gogobot’un iPhone uygulamasını ücretsiz olarak buradan indirebilir ya da direk olarak sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ben çoktan gittiğim yerleri işaretledim ve gelecek hafta başlayacak olan tatiliminin planlarını çıkardım bile :) Profilimi buradan görebilirsiniz.

Siteden bir görüntü

 

iPhone uygulamasından bir görüntü

Hemen Yorum Yapın