Kuponların evrimi [Infographic]

Çocukluğumda annemin gazete kuponları için düzenli olarak her sabah bakkala gönderildim. Annem neler almadı ki o kuponlarla. :)

Sayıyorum: en az 25 ciltten oluşan 3 set ansiklopedi serisi, müzik seti, tansiyon bileziği, kahvaltı takımı, hobi setleri, ingilizce öğrenme setleri (ise yaramadı usa’ya geldim), 100 temel eser (hikaye kitabı), tansiyon aleti, sifali bitkiler ansiklopedisi.

Annemin gözünden kaçanlar: yemek takımı, karton oyuncak ev – araba, ev temizlik malzemeleri, bavul seti, televizyon, radyo, cep telefonu, bavul seti, televizyon, radyo, buzdolabı, beyaz eşya, ev araba hatta yazlık …

Gazetelerin promosyonlarının yani sıra bir de Sana(margarin) kapakcıklarını topla PK bilmem ne adresine yolla araba çekilişine katıl! yada 6 tane cola kapağını getir cola bardağını götür. :)

Bir zamanlar gazetelerin tirajlarını, markaların ise satışlarını arttırmak için düzenlediği kupon çılgınlığı bakın yıllar içinde ne şekle bürünmüş. Bir blog’ta denk geldiğim grafiği paylaşıyorum.

via: socialtimes.com

3 Yorum

 • Ocak 29, 2011

  Emin Tolga Özdemir

  Çok iyi hatırlarım o günleri, az kupon biriktirmedik biz de. Kitaplar, ansiklopediler, küçük ev eşyaları vs vs :) Cilt cilt ansiklopediler hala durur babamlarda…

 • Şubat 20, 2011

  tuba capak

  bazen o günlere tekrar dönmek istiyorum, ne yalan.

 • Şubat 26, 2011

  Aysu Esen

  Paylaşımınız için teşekkür ederim. Sayfanızın çok sıkı izleyeniyim, yayınladıklarınızı severek okuyorum. Son model ürünler ile ilgili çok ucuza ürünlerin bulunabileceği bir kaliteli adres biliyorum, size ve ziyaretçilerinize önermekteyim. Site: 29TL.net.

Hemen Yorum Yapın