20 yaşında 3. şirketi için 1.2 milyon dolar yatırım aldı: Jessica Mah

“Hayal kurabilirsiniz, bu hayali gerçekleştirebilirsiniz. Her şeyin bir fareyle başladığını asla unutmayın.”  Walt Disney

Geçtiğimiz hafta 8 yaşında iPhone uygulamasını geliştiren küçük girişimciyi tanıtmıştım. Şimdi onun bir boy büyüğü bir girişimcinin hikayesini paylaşacağım. :)

Jessica Mah henüz 20 yaşında genç bir girişimci. Asyalı genç kızımız ilk işini 13 yaşında internet web sayfası dizayn ederek kuruyor. 18 yaşına gelince, stajyer bulma ağı olan internshipİN.com’u kuruyor. Ve son olarak, 20 yaşında inDinero adında bir yazılım şirketi kuruyor.

inDinero, küçük şirketlerin genel hesaplarını, girdi-çıktılarını hesaplayan bir servis. Yeni bir şirket olmasına rağmen 6000 şirkete ayda $100 karşılığında hesap kontrol hizmeti sunuyor.

Jessica, geçtiğimiz Haziran ayında Y Combinator Program’a katılıyor ve hemen ardından aralarında YouTube’un kurucusu Jawed Karim ve 500 Startups’ın bulunduğu yatırımcılardan $1.2 milyon dolar yatırım alıyor.

Aldığı bu desteği hak etmek için 7 kişilik ekiple beraber Mountain View’deki ofislerinde sabah 10’dan gece yarılarına kadar çalışıyor.

10 yaşından beri programlama yapan Jessica, ortaokula, liseye ve üniversiteye özel bir programla katılıyor ve 19 yaşında Berkeley Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oluyor.

Genç girişimci Jessica, başta TED olmak üzere bir çok bilişim ve girişimci konferanslarına konuşmacı olarak katılıyor. Jessica blogunda CEO’luk ve girişimcilik deneyimlerini düzenli olarak paylaşıyor.

Hikayesini araştırırken Jessica’nin başarısı beni çok etkiledi. İlk başta çok geç kaldığımı düşündüm. Neyse 5 yıl farkla ben de ilk girisimime bu hafta imza attım. :) Hiç bir şey için geç değildir. Gelecek de bir gün gelecek!

Rock on Jessica!

12 Yorum

 • Aralık 5, 2010

  ESER

  Etkilendim:)

 • Aralık 5, 2010

  ayşem

  Gelecekte bir gün gelecek. :) Hiçbir şey için geç değil, değil mi? :) sevgiler…

 • Aralık 5, 2010

  reyhancepik

  Degil tabi, Eger jessica ile ayni yerde dogsaydik belki :) Ama biz, bize sunulan imkanlar icinden siyrildigimiza inaniyorum :)

 • Aralık 5, 2010

  Selim

  Reyhan nereden buluyorsun bu kisileri, hem seni hem de konu edindigin kisileri kiskaniyorum. Bence kendini de yabana atma.

 • Aralık 5, 2010

  Naz Deniz

  Senin hikayelerini okuyup gaza geliyorum. :)

 • Aralık 6, 2010

  reyhancepik

 • Aralık 8, 2010

  İbrahim Uzun

  Reyhan senin girişimini de heyecanla bekliyorum :)

 • Aralık 8, 2010

  reyhancepik

  yolda :)

 • Aralık 24, 2010

  eylos

  Zeka, hırs, şans ve doğru yer doğru zaman.

 • Şubat 22, 2011

  tuba capak

  bence bazi insanalr sansli olarak dünyaya geliyor düsünüyorumda bir cok alanda kesin basarili olurdum ama hayatin bana sunduklari hep kisitliydi simdi ben bu örneklere bakarak bir offffmu ceksem yoksa hala gec kalmadigimi düsünerek yola devammi etsem ne dersin reyhancim

 • Şubat 25, 2011

  reyhancepik

  Hic bir zaman hic bir sey icin gec degildir…Yakinda kadin girisimciler hakkinda yazi yazacagim… Umarim yardimci olur :)

 • Şubat 25, 2011

  tuba capak

  evt ablacim yazilarini okuyacagim ondan sonra bakalim neler olacak cok öptümmm

Hemen Yorum Yapın